Настава шпански на имигранти

Мајка

21 Може, 2020 | Нема Коментари

Работни места на Ma’an:

 1. La bella y la bestia
 2. Мојот живот како познат Шпанец:

Ma'an Обаиди: “По поднесувањето на “Мојот живот како познатиот шпански”, Имав многу идеи за тоа како може да се опише, но решив само треба да остане со што всушност се објасни познатиот живот си сакал. По, сè беше лесно и почнав да пишувам резиме на она што сакавме да ги покрие, листа на главните активности во сите фази на животот. Главните активности се вклучени: патуваат во нова земја, потпишување на договорот со клубот познат, учење на нов јазик за подобро да се прилагодат на новиот живот, а завршува со поседување на животот на моите соништа”.

Мојот живот како познатиот шпански од е-активен

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice