Настава шпански на имигранти

Purorrelato

10 Февруари, 2014 | Нема Коментари

Африка куќа објави Јас microrrelatos натпревар минатото лето. Сега тој има објавено книга со најдобрите приказни добив и тука сме ги споделите со: Purorrelato 2013

Ние веруваме дека добри приказни се за наставниците кои работат во училницата или само за студентите да се практикуваат на високо ниво на читање со разбирање.

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice