Настава шпански на имигранти

Cantabria

Во Cantabria tenéis:

Во мрежа Го поздравува Cantabria destacamos:

1. Шпански часови за имигрантите: ве охрабруваме да ги учат нашиот јазик, Не е тешко и тоа ќе ви помогне да најдете работа.

2. Насоки за барање работа и обука на работното место: ќе ви помогне да се подготви вашата биографија, preparos за интервју за работа и да понудат некои посебни курсеви за да научат трговија со можноста за влез на пазарот на трудот.

 

Ова е мапата:

eactivo_cantabria

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice