Настава шпански на имигранти

Канарските Острови

Канарските Острови

Еве уште еден регион со многу ресурси. Гледај во овој особено центар, Е одлично!

Африка куќа: средба меѓу Африка и Шпанија. Тој нуди различни културни агенда, медиумите библиотека и други ресурси, информации за здруженија и имигрантските групи, вработување, итн.

 

И на мапата:

Islas Canarias

 

 

 

 

 

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice