Настава шпански на имигранти

Мурсија

Во Мурсија hemos encontrado los siguientes recursos interesantes:

1. Преглед: Градот Мурсија, областа на социјалните услуги.

2. Привремени засолништа и супа кујна: Привремени засолништа., también cuentan con piso de acogida para mujeres inmigrantes solas, со или без мали деца и бремени.

3. Интерактивна карта на сите социјални услуги во регионот на Мурсија: Мапа на социјални услуги.

 

И ова е мапа:

Мурсија

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice