Настава шпански на имигранти

Сеута

Во Сеута no hemos encontrado mucha información, pero aquí tenéis una ayuda:

Asociación española de ayuda al refugiado: CEAR

 

И ова е мапа:

Сеута

Сподели:
  • Print
  • email
  • Add to favorites
  • RSS
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Tumblr
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Digg
  • Haohao
  • Traduce на


    Постави како стандардниот јазик
     Измени Превод
    од Transposh - translation plugin for wordpress
  • Надворешните ресурси

    Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
  • За студентите

    Сè што ви треба во линкот подолу.
  • Freerice