Настава шпански на имигранти

Castilla-Ла Манча

En esta comunidad no hemos podido encontrar mucha información directa, pero aquí tenéis una ayuda:

1. Во Albacete ofrecen: Кастилски класи.

2. Во Sigüenza ofrecen Кастилски класи.

Si tenéis preguntas podéis consultar con ACCEM.

Ние не можевме да најдете повеќе информации за други теми, но ако знаете било која друга асоцијација, Соба за, Пишете ни!

 

И ова е мапа:

Castilla-Ла Манча

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice