Настава шпански на имигранти

Астуриас

Во Астуриас имате неколку места за да барате информации:

1. Општи информации за Gijón: Град Информативната канцеларија на имигранти

2. Внимание на одредени групи во Gijón: се грижи за жени

3. Општи информации за Овиедо: Градскиот совет на Овиедо, Службата за имиграција

4. А блог за имигрантите и жените средба на клевета: Жени / Muyeres

 

И ова е мапа:

Астуриас

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice