Настава шпански на имигранти

Сценографијата

Дали сакате да дознаете името на автономните заедници и да видиме некои убави слики од нив? Si pincháis во слика на veréis во голема мера.

Ние, исто така, предложи да се направи загатка да научат имињата и локации на овие заедници:

Кликнете на следниот линк и комплетно црвени интерактивни загатка за да видите каде региони се и да научат своето име. Постојат неколку нивоа на тежина, Обидете се вашата меморија!: Автономни заедници на мапа.

И да се разгледа: Каде што се заедниците?

Благодарение на Енрике Алонсо де Didactalia упатени од овие интерактивни загатки на шпански автономни заедници.

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice