Настава шпански на имигранти

Шпански Слики

На оваа нова страница ќе се покажува различни слики кои ја претставуваат нашата земја.

Сценографијата : Јас, исто така ви покажам еден Интерактивна карта на локацијата на шпански автономни заедници.

Шпански поети: некои од најпознатите шпански поети на сите времиња со некои интерактивни примери.

Шпански музичари: групи и најрепрезентативните на шпански музика пејачи.

Gentes

Оброци

Настани

Писатели

Сликари

Актери

Ако имате повеќе предлози, Ние сме подготвени да слушате!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice