Настава шпански на имигранти

Слики од Шпанија

23 Ноември, 2013 | Нема Коментари

Ние сакаме да го претстави новиот страница на нашиот блог наречен “Шпански Слики”. Еве јас ќе се покажува различни слики кои ние ги претставуваме нашата земја, сценографијата, луѓе, Оброци, партии, важни писатели, итн.

Во нашата прва рата, “Сценографијата”, сакам да се заблагодарам на сите наши семејството и пријателите, кои несебично придонеле за собирање на пејзажи смета најрепрезентативните на различните заедници.

Ви благодарам на сите за придонеси!

Пејсажи: ги вклучува и локацијата и името на сите заедници во една интерактивна игра.

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice