Настава шпански на имигранти

Дали постои ресторан тука ?

21 Август, 2013 | Нема Коментари

Овој месец применување А1 за нашите кинески студенти кои, главно, на местото каде што можете да научите да побара и да им даде информации да се дојде до место.

Наш партнер Xue Гуо покажа среќни да соработуваат со нас, Ви благодарам многу Xue Гуо!

Што треба да направите сите вежби на линкот подолу. Не заборавајте да го слушате подкаст со Гуо Xue и Begona!

Дали постои ресторан тука?

 

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice