Настава шпански на имигранти

африкански фотографија

13 Октомври, 2012 | Нема Коментари

одлична вест, Casa Африка, на Канарските Острови, на III повика на Африка фото конкурс, Тоа се нарекува “Целта Африка: Африка зелена”. Што одлична можност да ги покажуваат придобивките од вашите земји!

Пристап до сите информации кликнете на: фото конкурс

брзо завршува 10 декември!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар





 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice