Настава шпански на имигранти

Exprésate броеви

5 Јули, 2012 | 2 Коментари

Во овој пост покаже некои изрази кои ние ги користиме броеви да го формулираме идеи. На крајот на годината ќе видите бројките, ќе ви треба, Ова ќе ви помогне да се сеќавам на клучни зборови. Не заборавајте да ни пратите решение ако сакаш да го поправи!

Изрази со броеви Б2

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

2 Коментари “Exprésate броеви”

 1. Salminter - Шпански курсеви
  Август 18, 2012 да 21:35

  Ви благодариме за споделување на оваа лекција изрази со броеви, многу интересни и едукативни, ми помогна многу во мојата студија. Се надевам дека ќе продолжи објавување mas интересни теми.

 2. академијата англиски академија во Ваљадолид
  Ноември 17, 2012 да 17:04

  Така е овој вид на помош е од суштинско значење да го научат јазикот многу подобро ние се школуваат,или Шпански,Англиски,Италијански или друг јазик…однос

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice