Настава шпански на имигранти

Студентите на Светската

27 Јануари, 2014 | 1 Коментар

Ние порака нов став “Студентите на Светската”. Во него ние сакаме да објават работа што го правите, нашите студенти. Ние веруваме дека ќе се стремиме толку многу и ќе го стори тоа и дека тоа е срам да не го споделам со други ученици и наставници на шпански.

Ќе видите дека постои воведување на студентите да ги остваруваат своите, Јас уживам во тоа!

Ma'an Обаиди:

La bella y la bestia: песна

Мојот живот како познатиот шпански: PowerPoint презентација

По поднесувањето на “Мојот живот како познатиот шпански”, Имав многу идеи за тоа како може да се опише, но решив само треба да остане со што всушност се објасни познатиот живот си сакал. По, сè беше лесно и почнав да пишувам резиме на она што сакавме да ги покрие, листа на главните активности во сите фази на животот. Главните активности се вклучени: патуваат во нова земја, потпишување на договорот со клубот познат, учење на нов јазик за подобро да се прилагодат на новиот живот, а завршува со поседување на животот на моите соништа.

Дауд douh:

А песната на сува река: microrrelato que terminó siendo un maxi-relato estupendo.

Пишување на шпански не е лесна задача за мене; горниот лев идеи на англиски јазик, а потоа шпанскиот глас дојде до мене и јас почнав да пишувам повеќе и повеќе и повеќе! Се разбира, мојот реченици беа една бура на грешки, но благодарение на мојот учител и ме води секогаш во склад нив.

Ние со нетрпение очекуваме да се вашите придонеси!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

1 Коментар “Студентите на Светската”

 1. Robert Koranteg
  Јануари 29, 2014 да 13:14

  Yo soy immigrants pero ya en mi tierra Ghana. Yo quiero enseñar a Los que quieren aprender español por cualquier radon. Entonces estoy buscando in curso completo para empezar. Tengo nada mas que un Diploma en lengua y cultura español y avanzare cuando puedo. благодарение.

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice