Настава шпански на имигранти

Напиши самогласки на шпански

26 Март, 2014 | Нема Коментари

Поглавје 1.

Еве една вежба за вас да научат да пишуваат самогласки на шпански. Овие се самогласки, Прилично, Право?:

и овие упатства:

1. Haz кликнете en “Игра”.

2. Види како да се напише вокал: на, и, јас, на, и. Можете да ги контролирате брзината со копчето “Подготви Брзина”.

3. Повторување, повторува, повторува на хартија дома и ни ги испратите вашите вокал!

4. Ако сакате да го слушате на изговорот, погледнете нашите videocast: Шпанската самогласки.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice