Настава шпански на имигранти

Дали сте навремена?

18 Јули, 2013 | Нема Коментари

Овој месец ние укажуваат на читање, една статија под наслов галициски писател Хулио Camba “Времето и просторот”.

Она што е? За да дознаете… Мора да кликнете на црвената врска!

Читање и активности: Времето и просторот.

Тука е препис на подкаст на крајот на активности ¡Ме VOY!

Вашите коментари!

 

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice