Настава шпански на имигранти

Шпанската азбука (S-Z)

2 Јуни, 2014 | 2 Коментари

Поглавје 7

Најнови видео за да дознаете шпанскиот азбука да се напише со големи букви или големи букви. Конечно! Последните!

1. Сликата:

2. Видео:

3. Наизговорот: Целосна изговорот на азбуката.

4. Комплетната писмо во горните и долните случај по: Neoparaiso.com

Алал да му е!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

2 Коментари “Шпанската азбука (S-Z)”

 1. Хуан Игнасио
  Октомври 13, 2014 да 21:56

  Видеото не работи

 2. admin
  Октомври 17, 2014 да 16:41

  Ви благодарам многу Хуан Игнасио за повикување внимание на ова видео. Жал ми е за технички проблем да се обиде да го реши што е можно поскоро.

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice