Настава шпански на имигранти

Шпанската азбука (е-n)

18 Април, 2014 | Нема Коментари

Поглавје 3

По самогласки, што треба да научат други шпански текстови. Азбука ние ги поделивме на два дела, на “на” ла “n” и “Ñ” ла “од” и мали печати (мала)

Како и секогаш:

 1. Прво ја имаш сликата од азбуката (на – n).
 2. По видео за да дознаете како да се напише.

1. Целосна слика:

2. Видео:

Се надеваме дека Вашиот spellers!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice