Настава шпански на имигранти

Шпанската азбука (A-J)

11 Може, 2014 | 2 Коментари

Поглавје 5

Во следните три поглавја ќе научите како да се напише на шпански азбука во големи букви или големи букви.

1. Сликата:

2. Видео:

Среќа!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

2 Коментари “Шпанската азбука (A-J)”

 1. ნინი
  Септември 21, 2021 да 15:32

  მე მინდა ესპანურის სწავლა როგორც ინგლისური ვისწავლე პირველი კლასიდან

 2. admin
  Септември 21, 2021 да 23:29

  თქვენ უნდა გადახვიდეთ A1 შინაარსზე

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice