Настава шпански на имигранти

Што сакаш да жалам?

19 Јануари, 2012 | 2 Коментари

Ја се отсуствува еден месец без објавување ништо, тука е една вежба која се надеваме дека ќе биде корисно за вас и вие зборуваат шпански и.

Со оваа вежба можете да го изразат на шпански идејата дека вашата ситуација би биле различни, ако постапил поинаку. Нешто невозможно случува сега.

Haz click en este enlace: Што сакаш да жалам?

Вашите коментари!

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

2 Коментари “Што сакаш да жалам?”

 1. alex
  Септември 9, 2014 да 15:29

  ¡gracias!

 2. admin
  Септември 10, 2014 да 11:10

  De nada, ¡un placer!

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice