Настава шпански на имигранти

Се ве поттикнувам да се советуваат за шпанската?

22 Август, 2012 | 5 Коментари

По летната комплицирано, Begona и ќе се вратам со едноставни, но корисни вежби. Овој пат станува збор за совети.

Дали сте го праша твојот совет шпанска пријатели и не знам и како да им даде? Вие сте само еден клик да се научат, Среќно!

Давање совети B1.2

 

Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

5 Коментари “Се ве поттикнувам да се советуваат за шпанската?”

 1. Шпански курсеви
  Ноември 7, 2012 да 1:48

  Ви благодариме за совети како да ги охрабри нашите пријатели, многу интересно.

 2. академија-англиски академија во Сантандер
  Ноември 17, 2012 да 17:45

  Тоа е одлична идеја, која се случи затоа што учат толку брзо јазикот ви се школуваат,Разговор за мајчин луѓе е одлична алатка за вршење на…однос

 3. академијата новиот англиски училишта во Сантандер
  Јануари 30, 2013 да 17:12

  Многу добра идеја,Тоа е одлична алатка за пракса, однос

 4. Хуана
  Јануари 22, 2015 да 15:53

  многу добар, сите додава до кога учење на странски јазици и да ги стави во пракса, Тоа е од суштинско значење!

 5. admin
  Февруари 11, 2015 да 22:45

  Хуана ви благодарам многу за вашиот коментар. Во внатрешноста не можеме ништо да продолжи нашата билети!

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice