Настава шпански на имигранти

Како се шпански имиња?

10 Ноември, 2014 | 1 Коментар

Драги следбеници:

Ние сакаме да објавиме дека шпанскиот средства се одлучи да престане за неколку месеци, Треба пауза!

Ова само значи дека не издаде нови сопствени вежби за некое време, но страница ќе остане активен.

Ви благодарам на сите за вашата поддршка и…Ќе видите за неколку месеци!

***********************

Овој едноставен, но важна вежба ќе биде последниот од сезоната, Надевам дека ќе уживате!

Јован е човек или жена? Фернанда е маж или жена?

Знаејќи го ова е тешко кога ќе пристигнете во една нова земја и сакаат да најдат работа на пример,. Оваа вежба ќе ви помогне брзо да научат разликите.

1. Воведување на реалната состојба за барање работа:

2. Вежби:

Во оваа вежба треба меморија игра да ви помогне да се сеќавам: Имиња шпански маж и жена.
Криејтив комонс лиценца
Ова дело од страна Español Activo се лиценцирани според лиценцата Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално-NoDerivs 3.0 Нелокализирана лиценца.

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

1 Коментар “Како се шпански имиња?”

 1. Земја
  Април 28, 2015 да 14:42

  Сакам идејата! Ве молиме да се.

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice