Настава шпански на имигранти

Аудио

Eactivo создаде различни медиуми, така што можете да вежбате слушање со разбирање.

на videocast Тие треба да се слуша и да ги видите вистински ситуации на различни теми.

на подкаст тие се, така што само ќе се размислува за она што го велат и може да се разликуваат емоциите на звучник. Во овој линк ги имаш сите во нашиот фид.

Изберете една страница што сакате да се почне вежбање и!

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice