Настава шпански на имигранти

Писменост Арапски говорници

10 Април, 2012 | 1 Коментар

Минатата недела го најдовме овој прирачник за да дознаете како да се напише, Тоа е посебно насочена кон оние кои зборуваат арапски. Сметаме дека тоа е многу добро и може да ви помогне, Затоа ние посветуваме запис, дека вие може да имаат на рака. Тоа се нарекува:

Nahono

¡Adelante y esperamos vuestros comentarios!

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

1 Коментар “Писменост Арапски говорници”

 1. Luis Sanhueza.
  Јануари 14, 2016 да 20:05

  Muchas gracias por el material, en particular, aquel material para enseñar a árabes. Ánimo, y nuevamente gracias!

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice