Настава шпански на имигранти

Имиграција

Тука ги презентираме една страница со листа на различни автономни заедници кои ги нудат ресурси за имигрантите кои бараат работа или кои сакаат да научат шпански. Ако знаеш повеќе интересни линкови, Еј во comunicárnoslo.

Каталонија

Balearics

Мадрид

Арагон

Канарските Острови

Андалузија

Валенсија

Cantabria

Castilla-León

Castilla-Ла Манча

Галиција

Астуриас

Баскија

Навара

Мурсија

Estremadura

Риоха

Сеута

Мелила

 

 

Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao
 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice