Mësimi spanjisht për emigrantët

Koha e lirë

24 Mars, 2013 | 3 Komente

Këtu ne paraqesim pjesën e dytë e video Shkolla djemtë tanë, Gonzalo, Bea, Mikel y David. Në këtë rast ne flasim për atë që bëjnë ata në kohën e tyre të lirë dhe pse ata si për të bërë këto aktivitete.

Në këtë ushtrim ne gjithashtu duam të shtrojmë pyetjen se çfarë është koha për ju? Ne zbuluar dallimet dhe ngjashmëritë ndërmjet kulturën tuaj dhe atë të Spanjës. Ne shpresojmë që të gëzojnë: Kohë e lirë.

Kjo video është për nivelin A1, por ushtrim është për nivelin A2.

Mos harroni të na dërgoni komentet tuaja, pyetjet me shkrim!

Koha e lirë nga e-activoVimeo.

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

 

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

3 Komente mbi “Koha e lirë”

 1. Akomodimi në Kubë
  Prill 13, 2013 në 1:27

  Shumë të dobishme dhe instruktive.

  Katie.

 2. Rosa
  Tetor 24, 2015 në 2:25

  Hi!

  Alguien me puede ayudar a entender lo que dice la niña en la primera parte? Es que escuchohacer manualidades” dhe “ver la teleen case pero no consigo entender cuál fue/es la segunda actividad.

  Muchas gracias!

 3. admin
  Tetor 27, 2015 në 11:12

  Hi:

  Soy Delia, una de las dos profesoras de eactivo. Estoy encantada de ayudarte, pero no sé si entiendo muy bien tu pregunta.
  1. ¡Has escuchado muy bien!, la niña dice: “hacer manualidades y ver la tele en casa”.
  2.Imagino que la segunda actividad es estaMira el vídeo, escucha el nombre de las actividades que dicen y escríbelas debajo”, E drejtë? Si es este documento, te explico:
  *Primero escuchas a los niños y tienes que escribir el nombre de las actividades que has escuchado. No solo las de la niña, si no todas, la de los niños también.
  *Después tienes que pensar: ¿qué significan? y ¿puedes explicarlo en español? Për shembull: “hacer manualidadessignifica hacer trabajos decorativos con tus manos, për shembull. Si no entiendes alguna actividad, busca en un diccionario o pregúntame.
  *Después tienes que pensar en qué es lo que tú haces en tu tiempo libre, qué te gusta hacer.

  ju lutem, si no era esta tu pregunta, no dudes en comunicarte conmigo otra vez.

  Muchas gracias y un saludo,

  Delia

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice

 • Fjalor
  • Fjalor
  • fjalor
  • Anglisht Spanjisht Fjalor

  Double klikoni në çdo fjalë në faqe, ose shkruani një fjalë:

  Mundësuar nga dictionarist.com