Mësimi spanjisht për emigrantët

A jeni i kërkojnë që të këshillojë në spanjisht?

22 Gusht, 2012 | 5 Komente

Después de un verano algo complicado, Begoña y yo volvemos con más ejercicios sencillos pero útiles. En esta ocasión hablamos de consejos.

¿Os han pedido consejo vuestros amigos hispanos y no sabéis bien cómo darlos? Estáis solo a un click de aprenderlo, ¡buena suerte!

Dar consejos B1.2

 

Creative Commons License
Kjo punë nga Español Activo lejohet sipas një Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Leje Unported.

Pjesë:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Komente

5 Komente mbi “A jeni i kërkojnë që të këshillojë në spanjisht?”

 1. Kurse spanish
  Nëntor 7, 2012 në 1:48

  Gracias por los consejos para animar a nuestros amigos, muy interesantes.

 2. academia-Academia de inglés en Santander
  Nëntor 17, 2012 në 17:45

  Es una gran idea la que se te ocurrio porque asi se aprende mas rapido el idioma que estemos estudiando,hablarlo con gente nativa es una gran herramienta para practicar…të fala

 3. academia NEW-Academias de ingles en Santander
  Janar 30, 2013 në 17:12

  Muy buena idea,es una gran herramienta para practica, të fala

 4. juana
  Janar 22, 2015 në 15:53

  Muy bueno, todo suma a la hora de aprender idiomas y ponerlos en practica, eso es fundamental!

 5. admin
  Shkurt 11, 2015 në 22:45

  Muchas gracias Juana por tu comentario. ¡Dentro de nada reanudaremos nuestras entradas!

Lini një koment

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice

 • fjalor
  • Fjalor
  • fjalor
  • Spanish-English dictionary

  Double klikoni në çdo fjalë në faqe, ose shkruani një fjalë:

  Mundësuar nga dictionarist.com