Mësimi spanjisht për emigrantët

Manuale Spanjisht

Manuale dhe burime për shkrim-leximit të mësimdhënies për emigrantët në Spanjë.

Të gjitha burimet për emigrantët

Ky muaj ne duam të kujtojmë të gjitha burimet që ju keni në të gjitha rajonet spanjolle, kështu që ju të shihni të gjitha së bashku dhe që ju të gjeni atë më të lehtë informacione.   Galicia Asturias Cantabria Vendi [...]

Burimet për emigrantë

Këtu janë 10 Komunitetet e fundit Spanjisht autonome me burimet që kemi gjetur. Galicia Asturias Basque Country Murcia Navarra Castilla La Mancha-Extremadura La Rioja Ceuta Melilla di nëse vende të tjera dhe dua të ndaj me studentët e tjerë, Na shkruani!

Fotografi të Afrikës

Lajme në lidhje me konkursin fotografik të organizuar nga Casa Afrika.

Aragon

Informacion mbi faqe të re kushtuar komunitetit autonom të Aragonit.

Komunitetet autonome

Në këtë post unë të shpjegojë se si ju do të gjeni seksionin në kolonën e djathtë nën të njëjtën faqe e titullit ose në krye nën veprat titullin “CCAA Emigracioni”. Që ju mund të dëshironi qasje të shpejtë në informacion për punë, Mëso spanjisht, rolet që ofron çdo komunitet, etj. Një [...]

 • Shpif një


  Bëje si gjuhë të prezgjedhur
   Edit Translation
  nga Transposh - translation plugin for wordpress
 • Burimet e jashtme

  Këtu do të gjeni faqet e internetit të tjera ushtrime, fjalorë, blogs, podcast dhe lidhjet me rajonet me informata praktike që do t'ju ndihmojë në ditën tuaj të ditës. Mësuesit do të gjeni një përzgjedhje për lidhje me blogs dhe revista interesante.
 • Për studentët

  Çdo gjë që ju duhet në lidhjet më poshtë.
 • Freerice

 • fjalor
  • Fjalor
  • fjalor
  • Spanish-English dictionary

  Double klikoni në çdo fjalë në faqe, ose shkruani një fjalë:

  Mundësuar nga dictionarist.com