Настава шпански на имигранти

Дали сакате да се покажете?

17 Октомври, 2016 | 2 Коментари

Драги следбеници:

Тука сме повторно и овој пат да понуди презентација на ниво А1.

Што обично се сомневаат во Шпанија кога ќе се сретнат со еден човек? Како да се покаже? Тука се сослушување и одговори основните.

 

прашања презентации од spansihenskype
Сподели:
 • Print
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Tumblr
 • del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Digg
 • Haohao

Коментари

2 Коментари “Дали сакате да се покажете?

 1. YB
  Октомври 17, 2016 да 14:26

  добро утро!

  Јас сум Кореја
  Јас работам во Тајланд 20 години
  Сега учам Шпански од 3 месеци пред

  благодарам многу!

 2. admin
  Ноември 30, 2016 да 11:18

  Здраво Чо:

  Ви благодариме за коментар, Ако имате preuguntas шпанската, ние сме тука.

  Delia

Остави коментар

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice

 • речникот
  • речникот
  • речникот
  • Шпански-англиски речник

  Двоен клик на било кој збор на страницата или напишете збор:

  Поддржано од dictionarist.com