Настава шпански на имигранти

Презентации

Еве нов видео. Ние покаже можност за неформално презентација, има повеќе шанси, но секогаш се сеќавам да се даде два бакнежи! Бегонья ме воведува неговата сестра. Es una situación familiar y nos damos dos besos. 1. Поздрав: Меѓу пријатели: Здраво како си? Одговорот: Много добре (дос Besos) 2. Презентација: Ви покаже: Рождество сцена, [...]

Броеви

Números para escuchar y pronunciar las veces que quieras.

Стиховите

Las letras para escuchar y repetir las veces que quieras.

 • Traduce на


  Постави како стандардниот јазик
   Измени Превод
  од Transposh - translation plugin for wordpress
 • Надворешните ресурси

  Овде ќе ги најдете вежби други веб-сајтови, речници, блогови, подкасти и линкови до региони со практични информации кои ќе ви помогнат во вашиот ден на ден. Наставниците ќе најдете селекција на линкови до интересни блогови и списанија.
 • За студентите

  Сè што ви треба во линкот подолу.
 • Freerice

 • речникот
  • речникот
  • речникот
  • Шпански-англиски речник

  Двоен клик на било кој збор на страницата или напишете збор:

  Поддржано од dictionarist.com